Odcinek 1 » Esmeralda | novela.pl

Odcinek 1

W 1. odcinku telenoweli „Esmeralda”: Dominga podmienia niemowlęta. Esmerala poznaje José Armanda. Emisja 25 września 2017 o godz. 16:00 w Czwórce.

Odcinek 1

Miasteczko Las Maravillas, Meksyk. Akuszerka Dominga odbiera poród kobiety imieniem Lupe. W tym samym czasie na ranczu Casa Grande inna ciężarna kobieta, Blanca, oczekuje narodzin dziecka. Lupe umiera w połogu.

Rodolfo, mąż Blanki, zgadza się, by Dominga odebrała poród jego żony. Kobieta wydaje na świat martwę dziecię. Dominga wspomina Crisancie, służącej w Casa Grande, o osieroconym chłopcu, dopiero co wydanym na świat przez Lupe. Ona namawia ją na dokonanie podmiany niemowląt. W ramach rekompensaty ofiarowuje jej pieniądze i szmaragdowe kolczyki. Rodrigo raduje się na widok syna. Nadaje mu imię José Armando. Dominga zanosi niemowlę powite przez Blancę do swojej chatki. Odkrywa, że ono żyje. Crisanta wyjawia Blance prawdę o podmianie niemowląt. Dominga nadaje córce Blanki imię Esmeralda.

Mijają lata. Fátima pragnie wydać córkę, Gracielę, za José Armanda. Rodzina Peñarreal powraca na ranczo Casa Grande. Melesio zdumiewa się umiejętnościami niewidomej Esmeraldy, potrafiącej samotnie poruszać się po okolicy. José Armando zachodzi nad rzekę, gdzie spotyka Esmeraldę, którą posądza o kradzież truskawek.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze